slunovrat

VSTUPEM SLUNCE DO KOZOROHA MÁME ….

… zimní slunovrat a nejen to

Poslední dny se mění dost zásadně energie. Všichni víme, že 21.12.2020 nastal zimní slunovrat. Stalo se tak krátce po 11hodině dopolední. Znamená to, že jsme se ocitli v bodě, kdy jsme máme nejkratší den a nejdelší noc. Od této chvíle se to začne obracet a den se začne pomaličku prodlužovat.

Zimní slunovrat nastává přechodem Slunce do Kozoroha

Ale ono se nám toho tentokrát sešlo trochu víc.

Na jednu stranu nám přešlo Slunce do Kozoroha, kam o půl dne dříve přešel i Merkur. Zároveň nám ale přešel z Kozoroha do Vodnáře 17.12. Saturn a 19.12. Jupiter.

Víme, že planeta je nositel energie a jak se ta energie bude filtrovat ven záleží na tom, v jakém znamení se nachází. A teď se během pár dní stalo, že čtyři planety přešly ze znamení do znamení. Konkrétně se tedy hraje o znamení Kozoroha a znamení Vodnáře. Takže už je jasné asi všem i bez větších znalostí, že toto přináší změny, a dá se říct, že 4násobné.

zimní slunovrat

Slunce (ego, vitalita, jang) a Merkur (intelekt, komunikace, pohyb) se oblékly do Kozoroha

Zemský Kozoroh nese omezení až askezi, řád, pořádek, pravidla a zrání. Je velmi vytrvalý, ambiciózní a potřebuje viditelné výsledky. Ctí tradice a drží se osvědčeného a dá se na něj spolehnout. Zároveň je tu jakási opatrnost, někdy až zkostnatělost.

Saturn (struktura, povinnost, veřejné uznání) a Jupiter (ideály, nalézání smyslu života) vklouzly do Vodnáře

Vzdušný Vodnář je nositelem svobodomyslnosti, změn, zvratů, vizí, originality a dívání se do budoucna. Uznává rovnost, volnost, bratrství. Má nadhled a nahrazuje staré novým. Že by naděje, že se nakonec přeci jen vymaníme z okovů těch nesmyslných opatření? Minimálně Jupiter v to věří!

Co přesně to udělá, ukáže až čas, nicméně procesy jsou nastartovány a změny ve společenském i duchovním životě se, bezesporu, už dějí.

pluto

A aby toho nebylo málo, tak se nám do toho zpřesňuje Mars kvadrát Pluto. Což už jsme mohli cítit včera, zítra bude kvadratura vrcholit a dozvuky budeme procházet minimálně do 25.12.2020. Je to poměrně úderná síla pod tlakem. Síla, která se rodí z bezmoci a vymyká se kontrole. Takže není asi od věci, že se momentálně dějí demonstrace a leckde pod tlakem něco praskne. A celkově se mohou procesy vymknout kontrole. Tak snad to všichni ve zdraví ustojíme.

Přeji nám proto, v rámci možností, krásný čas slunovratový i vánoční.


Astrologie ženské duše