O Radce

Jmenuji se Radka a věnuji se astrologii. Pracuji online, což mi dává možnost předávat vám moje zkušenosti a vědomosti a být průvodcem při řešení vašich problémů bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte.

Miluji život, ke kterému jsem si dlouho hledala cestu. A to jak na psychické, tak fyzické úrovni.

A jak to začalo… ?

astroložka

... jednoho dne jsem se tu nějak vyskytla

Ano, tak nějak jsem to tenkrát opravdu vnímala. Dlouho jsem nevěděla kdo jsem, co tu dělám, proč jsem se sem narodila. Měla jsem silný pocit, že tu nejsem doma, že sem nepatřím. Jako dítě jsem mezi vrstevníky byla prostě „jiná“ a i v rodině jsem se cítila spíše jako cizinec, z jiné planety.

Od mala jsem hodně dumala nad tématy života a smrti. A protože mi v rodině neuměli uspokojivě zodpovědět podobné otázky typu: „A kolikrát se sem ještě narodíme?“, tak to nemohlo dopadnout jinak, než že jsem se postupně stávala divákem svého života.

Víc do sebe, víc poslouchat „Toho uvnitř“ a introvertní cesta se pomalu otevírala.

Prvním světýlkem mé touhy po poznání života, jako takového, bylo setkání s astrologií. Tenkrát mi bylo 11 let.
Byla to nějaká astrologická příručka, kterých je dnes jistě mnoho, pro mě to byl ale velký objev.

A S T R O L O G I E

Nemohla jsem uvěřit tomu, že něco takového opravdu existuje! Od té chvíle jsme spolu měly nerozlučný vztah. Scházely jsme se přes astrologické knihy, kurzy, školy, semináře a později i rozbory. Stala se mým partnerem a začala mě učit chápat život z její perspektivy.

Astrologie mi trpělivě vysvětlovala, kdo jsem a učila mě chápat i ostatní. Učila mě nadhledu v těžkých i méně těžkých životních situacích a můj život mi začínal dávat smysl. I když proces to byl opravdu pozvolný.

Učila jsem se

Milovat především ta období, kdy jsem ze sebe musela sejmout – no – kolikrát spíš sedřít nánosy vzorců a programů, které na mě jiní navěsili a já uvěřila, že i to je součástí mé identity, že i to jsem já.

Dlouho jsem přes různá úskalí života hledala svoji sebehodnotu.

Nebýt na sebe tak přísná a milovat se takovou, jaká jsem v ten daný okamžik.

Dovolit si nebýt dokonalá.

Nesoudit, nepošlapovat či nepovyšovat sebe ani druhé.

Nelpět na ničem a přijímat to, co nejde změnit.

Několikrát se přes bolestné krize znovu narodit a být zase o kousek blíž k sobě.

Je to velká úleva, když člověk najde lásku, harmonii a štěstí uvnitř sebe, bez ohledu na to, jak náročný život žije.

Chtělo se po mě jediné… ZŮSTAT VE SVÉM STŘEDU

První velký učitel se dostavil v podobě krásného prince. No, možná v mých snech protkaných růžovým závojem mladistvé naivity … .

Bylo mi 16 let a já jsem byla přesvědčená o tom, že spolu zůstaneme navždy. Dýchala bych pro něj, rozdala bych se pro něj, on byl můj střed vesmíru. Do té doby jsem nikdy k nikomu nic tak silného necítila. Byla jsem ochotna pro něj podstoupit všechno na světě. Zbožňovala jsem ho.

Ale spletla jsem se. Moje první láska nepřišla proto, abychom spolu žili šťastně až do smrti. Tohle není pohádka. Přišla proto, aby mi jasně ukázala, že nastal čas hledat svoji skutečnou hodnotu. Tu, která mi byla hned zpočátku života pokřivena rodinou, do které jsem se narodila.

Ačkoliv jsem si o sobě vždy myslela, že jsem silný člověk, tak tato 13 letá škola života mě v jedné chvíli život málem stála. Byla jsem zajatcem svých emocí, které jsem neuměla pochopit, ovládat, zkrotit. Zažívala jsem pocity bezmoci (malá ukázka ZDE).

Útěk

Tehdy jsem si ještě myslela, že tomu emocionálnímu peklu mohu utéct. Bylo mi 21 let a odletěla jsem do USA. Emoční problém se nevyřešil. Ale přidaly se další lekce v podobě vyhrocených krizových situací. A mě doslova šokovalo, jak se umím ke všemu postavit.
Sama, v cizím prostředí, bez rodiny, přátel, známých, jazyka a mentality. Mohla jsem poprvé sledovat, kým vlastně doopravdy jsem. Rodila se vědomější Radka.

Zpátky do pohádky?

Po osmi letech jsem se trvale vrátila do Evropy. Nazrál čas dokončit proces, od kterého jsem utekla. V průběhu let jsem pochopila, že já rozhoduji o tom, čemu věnuji pozornost a jaký přístup k dané věci zaujmu. Dostala jsem další 4 roky prozkoušení k dané lekci.

Závěrečná zkouška vrcholila smrtí krásného prince, díky němuž jsem se tolik naučila. Když odcházel, už jsem měla v nitru klid.

ZŮSTALA JSEM VE SVÉM STŘEDU.

Tato zkouška života složena. Bylo nám 33 let.

Život mě má rád. Nadělil mi velké dary

Dostala jsem do vínku mnoho osobních zážitků a zkušeností na úrovních fyzického i spirituálního vývoje. Kromě astrologie se záhy přidal zájem o tradiční čínskou medicínu, akupunkturu, půsty, detox. Miluji pohyb a přirozeně jsem přešla k živé stravě, která jen podpořila mou intuici a učí mě vidět souvislosti. A proto musím podotknout:

TĚLO A DUŠE

Dvě složky téhož celku, které se do sebe vzájemně zrcadlí, zasluhují naši pozornost. Protože to, co se nám děje, vychází ve skutečnosti z nás a řešení najdeme zase jenom v nás.

Jsem tady pro vás

Cením si velmi všech těch složitostí života. Z řady zkušeností tématu moci a bezmoci čerpám v momentě, když potřebuji pevně stát u podobných příběhů lidí, kteří ke mě přichází s důvěrou řešit své problémy. Díky vlastním prožitkům vím, že každý problém je tak velký, jak ho vidí prožívající, a tak je nutno k němu i přistupovat.

Pokud i vy patříte mezi příznivce astrologie, bude mi ctí předat vám alespoň kousek mého poznání této zajímavé vědy. Naučím vás dívat se na svůj život z jiné perspektivy tak, aby byl pro vás pochopitelnější a uchopitelnější.

Pro začátek si můžete zdarma stáhnout  „Zjisti, do jaké životní oblasti ti působí úplněk“. Jedná se o ochutnávku toho, jak se můžete z horoskopu něco zajímavého dozvědět.