Slunce do Raka

SLUNCE VSTOUPILO DO ZNAMENÍ RAKA

Máme tady silné období. Alespoň já tento slunovratový moment tak vnímám, protože:

20.06.2020

23:44h vstoupilo Slunce do znamení Raka a zároveň proběhl letní slunovrat

21.06.2020

8:02h vstoupila i Luna do Raka
8:41h nastalo prstencové zatmění Slunce a novoluní

 Slunce v Raku

Slunce v Raku

Něco málo už jsem včera psala na mé FB stránce.

Velmi se zvýrazňuje téma rodiny, rodu, naše kořeny. Zkrátka domov. Místo, kde si pěstujeme prvotní návyky, instinkty, citové vazby k nejbližším lidem, a kde projevujeme svoje potřeby bezpečí, ochrany a finanční jistoty. Můžeme si dovolit naše nálady i smutky.

Tento čas je vhodný na to, ponořit se více do sebe, otočit se do svého nitra a naslouchat mu. Vracet se do minulosti.

Vím, omílám to poslední dobou dokolečka dokola. No, je to tak, je to aktuálně naznačeno retrográdními planetami, a teď to jen stvrzuje znamení Raka díky tomu, že do něj dorazilo Slunce a už i Luna.

Přijde mi ale zajímavá ta kombinace znamení Raka a novoluní. Protože Rak jde do minulosti a po línii předků a naproti tomu, novoluní přeje novým začátkům. Jsem zvědavá, jak se tyto, zdánlivě protichůdné energie, podtrhnuté navíc prstencovým zatměním, promítnou do reality dne (díky zatmění i do dalších měsíců). Zatmění může být momentem změny. Před ním se něco uzavírá a po něm může přijít něco nového.

Že by se nám opravdu podařilo něco z minulosti přehodnotit?

Zaujmout nový postoj k něčemu, co se s námi táhne z minula, možná až z dětství?

Něco pročistit, ukončit, odložit?

Nechme se překvapit, co se v tento výjimečný okamžik stane. A nebo se tak stane jen někde v hloubce nás samých a na povrchu se to projeví až později? Až nazraje čas?

Slunce v Raku

Určitě bych se zaměřila na duševní tvorbu. Nechat se vést myšlenkami, které se absurdně objeví možná až po zklidnění mysli. Vždyť už víme, že v Raku máme i Merkur a ten je od logiky na míle daleko. Tentokrát to přijde „odjinud“, když to dovolíme.

Rak je ženské a vodní znamení – pasivní, citlivé, hodně introvertní, jde to opravdu do hloubky nitra. Zvýšená intuice a vnímání by nám mohly být tyto dny nápomocny.

Samozřejmě, že zde můžeme zahlédnout daleko více principů a témat. Jedno z důležitých může být téma mateřství, matky, ženy. Ať už matka, či ženy obecně a nebo my jako matka a naše role mateřství.


CHCI ODEBÍRAT  ČLÁNKY