Merkur se otáčí, Mars v Rybách

CO PO NÁS TY PLANETY CHTĚJÍ?

Merkur jde právě dnes do otočky, opět bude couvat!

Pokud bych s vámi dnes mohla mluvit, tak bych se vás ráda zeptala

Jak se máte?

Nemyslím dnes, ale jak se máte poslední dny? Týdny? Pokud chcete odpovědět, můžete se stavit na mé FB stránce a napsat mi odpověď na položenou otázku.

Ale skoro bych si tipla, že byste většinou psali něco v tom smyslu, že:

 poslední týdny jsou tedy opravdu nářez

nic nejde podle plánu

věci se dost zastavily

energie chybí

cesty se blokují, všechno spíš couvá, než by šlo dopředu

Ti šťastnější z nás by možná napsali, že se jim docela daří v duševní oblasti.

Retrográdní Merkur

Možná by někdo k různě dlouhému seznamu dopsal, že se:

ozývají bývalí partneři

do života vrátili kamarádi z dětství

do popředí dostává minulost

A prostě nejde a nejde nastartovat a jít dopředu. Jako bychom se bořili do bažin, do lepidla… vše stojí daleko víc úsilí a ne a ne se hnout z místa.

Nejenom, že máme retrográdní Pluto, Saturn, Jupiter a Venuši, ale také máme Mars v Rybách – což není zrovna o akčnosti, ale jde spíš o těžkou energii, která nás nikam moc nepouští a my máme spíš pocit toho, že nás stahuje, a my se potápíme ve vodě se závažím na končetinách.

Mars je ještě stále v konjunkci s Neptunem, takže dvojitá dávka chaosu, lenosti, bezbřehosti, bez struktury, pravidel a jasných kontur… zkrátka se teď cítíme jakoby pod závojem nějakého balastu.

Do toho nelogický, víceméně citlivý a emotivní Merkur v Raku a naštěstí jsme již pomalu osvobozeni z kvadratury Slunce/Neptun. Zkrátka, mám pocit, že jsme unaveni už jen z toho, když se podíváme blíže na horoskop posledních dní, či spíše týdnů a všude vidíme ty tíživé, neptunovské energie.

A aby toho nebylo málo, ten Merkur v Raku, který už sám o sobě nevládne logice se dnes ještě k tomu dostává do retrogradity. Ano, právě dnes. Samozřejmě, že to není otočka určité minuty, on už zpomaloval a pomaličku zastavoval poslední dny, ale teď právě vrcholí jeho otočení a bude ještě chvilku trvat, než se rozeběhne. Akorát, že pozadu. Bude couvat.

Merkur otáčí

Jaké máme vyhlídky?

Vypadá to, že budeme ještě i v dalších dnech, spíš týdnech pokračovat pod hladinou a realita bude tak nějak stále stejnější. Hmm… můžeme se vztekat jak chceme, stejně s tím momentálně nic neuděláme. Musíme tím projít, ať je to nepříjemné sebevíc.

Doporučuji s tím nebojovat, ono nám to s Martem v Rybách stejně moc nepůjde. Raději si ještě jednou řekněme, ok, nejde to. Tak dobře, ještě jednou se ponořím, ještě jednou se otočím, ještě tomu zkusím dát šanci a zaposlouchám se, co mi mé nitro chce říct.

Co mám ještě slyšet, co se má ještě dokončit, přehodnotit, dočistit tak, abych byla připravená na další cestu životem, až se konečně podaří vyskočit nad hladinu, a až se podaří energii použít pro mé plány, touhy, cíle?

Připomeňme si, že po dobu zhruba těch třech týdnů, kdy bude Merkur v Raku couvat, není dobré podepisovat žádné důležité smlouvy, kupovat drahé věci či nemovitosti.

Pokud ano, veškeré dokumenty je nutné přečíst daleko více pozorně a nic nepodceňovat. Je nezbytně nutné dávat zvýšený pozor na cestách, počítejte s tím, že budou různé průtahy, překážky a nebude vše úplně tak, jak si představujeme. Další informace o retrograditě Merkura jsem psala již dříve.


CHCI ODEBÍRAT ČLÁNKY