POSLEDNÍ DVA TÝDNY ROKU 2021

Pomalu odpočítáváme poslední dny náročného roku 2021.

A protože si teď dám, víc než pár dní, pauzu od internetu, tak jsem si říkala, že vás ještě před tím upozorním na pár momentů konce roku, které stojí za pozornost. Děje se toho totiž celkem dost.

Úplněk v Blížencích

19.12.2021, krátce po půl šesté ráno tu máme úplněk v Blížencích na 27°28´. Pokud máte právě kolem 25° až 29° Blížence, Střelce, Panny nebo Ryb nějakou planetu nebo důležitý bod v horoskopu, můžete úplněk vnímat o to silněji. A samozřejmě ho můžeme cítit už den, dva předem tím. Můžeme se cítit více pod tlakem.

Úplněk v Blížencích

Retrográdní Venuše

Ve stejný den na sebe strhává pozornost i Venuše v Kozorohu. Venuše je o citu, lásce, financích, požitcích. My víme, že v Kozorohu je právě na vyjadřování citů opatrná, rezervovaná. Velmi rozvažuje, zda svoje city projevit.

Venuše se právě nachází v konjunkci s Plutem. Tato konjunkce vrcholí na vánoce, ale působit bude prakticky do konce roku.

Co způsobuje, že je Venuše s Plutem tak dlouho v konjunkci?

Je to způsobené tím, že nejprve Venuše dobíhala Pluta a když ho doběhla a mohla by se vzdálit, tak zrovna v ten okamžik se zpomaluje, pomaličku zastavuje a 19.12.2021 v 22:15h se nám otáčí do retrogradity na 26°29´Kozoroha a bude se zase vracet po té cestě, kterou absolvovala, zpět.

Pokud planeta couvá, díváme se do minulosti. Vyhodnocujeme a bilancujeme. U Venuše se toto týká lásky, vztahů, financí, majetku, hodnot a také sebehodnoty. Pokud máme v těchto záležitostech něco nedořešené, máme teď příležitost to dořešit.

Určitě je tedy dobré se zastavit, zhodnotit, jak se nám dařilo a daří v oblasti lásky, financí, hodnot a zamyslet se, co a jak bude dál. Vyhodnotit si, co ano a co už ne. Venuše stojí v Kozorohu, takže rozhodně je dobrý čas na další plánování.

A tím, že je v konjunkci s Plutem, viděla bych to o to víc nastavené do hloubky, k jádru věci, se vší vážností. Možná o to víc tvrdosti, účelnosti a jisté náročnosti.

Venuše zdánlivě couvá do 29.01.2022

Období od 19.12. do 29.01.2022 není vhodné pro nové vztahy a už vůbec nelze v tuto dobu doporučit svatbu.

Venuše couvá, láska může vycouvat.

Každopádně tu máme velmi zajímavý úplňkový čas.

Zimní slunovrat

A pár dní po úplňku, 21.12.2021, krátce před 17h nastává zimní slunovrat. Astronomická zima, kdy je nejdelší noc a nejkratší den. Ještě musím zmínit vánoce.

Klidný čas vánoční?

O Vánoce nám vrcholí konstelace Uran v Býku kvadratura Saturn ve Vodnáři – boj starého a neudržitelného s novým a originálním. Musíme počítat se změnami.

Tato náročná kvadratura nás provázela střídavě celým rokem. Tak si držme palce, ať ji zrovna o vánoční čas ustojíme, protože to rozhodně není posel klidu, tak jak bychom si jistě přáli.


Ale i přes možné překážky vám přeji krásný čas vánoční. Věřím, že nakonec bude dobře.


Chci odebírat novinky

TUDY do skupiny Astrologie ženské duše