uplněk

ÚPLNĚK V BÝKU S ČÁSTEČNÝM ZATMĚNÍM LUNY

Dnes, 19.11.2021, v 9:57h, vrcholí úplněk na 27° Býka

V horoskopu můžeme úplněk vidět tak, že Luna je v Býku v opozici na Slunce ve Štíru. Velmi se tedy zvýrazňuje a zintenzivňuje téma hodnot, peněz, majetku, zkrátka naše jistoty a stabilita.

Kromě hmotných záležitostí a financí, se dostávají ke slovu i otázky typu…

Jaká je naše sebehodnota?

Jak si sami sebe vážíme?

Co ještě ano a co už ne?

Víme, že při úplňku se dostáváme pod jistý psychický tlak. V tento čas vnímáme vše více intenzivně, emoce se hrnou na povrch, jen jen explodovat. Jakoby se mělo za chvilku něco narodit z hodně nepříjemného stavu.

Jsme na vrcholu a je nám jasné, že určité jistoty jsou již ta-tam. Že už dál nemůžeme lpět na starých časech, je čas jít dál.

Jasně, nechce se nám to pouštět, ale na druhé straně nám Štír připomíná, že někdy je nutné projít svými strachy, očistit se krizemi, které nás donutí podívat se opravdu dovnitř sebe … a … pustit! Jen tak je možné pokračovat ve vývoji. Ukazuje nám ten věčný koloběh, že když opustíme to staré, přežité, může se narodit něco nového.

„Není to příjemné a nejsme na to ještě připraveni“ …. říkáme si. Býk se chce za každou cenu držet toho, co zná, nerad vítá změny a cokoliv nového. Nikdo ale netvrdil, že transformace je snadná věc, navíc vývoj nezastavíš. Na to je rozhodnutí Ega krátké. Přednost má vyšší moc.

Tentokrát je Luna v konjunkci se silnou stálicí Algol. Velká síla, která často nebývá příjemná. Možná se vynoří něco, co se nám líbit nebude.

Navíc nemůžeme zapomenout, že ještě doznívá bojovná opozice Marta ve Štíru a Urana v Býku. Takže ono se nás to zase tak úplně neptá a prostě se to děje. Napětí, změny, boj. Atmosféra by se dala krájet.

Úplněk v Býku

Pluto sextil Slunce, trigon Luna

Věřím, že i díky Plutu, který je navázán na úplněk pozitivně, tuto vnitřní krizi, která jde hluboko do naší psychiky, máme šanci ustát. Uvidíme, zda se pravda ve své nahotě nakonec ukáže. Přes veškeré složitosti nezapomeňme na zdravý selský rozum, který v Býku opravdu dobře funguje.

Rozhodně doporučuji dnes zachovat klid, buďme více bdělí, opatrní, protože tato vypjatá energie může kulminovat v podobě různých nehod. Určitě nechme definitivní rozhodnutí na trochu klidnější dny.

My, co pozorujeme atmosféru úplňků už přeci velmi dobře víme, že po úplňku nastává pomalé uvolnění. Takže s trochou nadhledu můžeme toto období ustát i v klidu nitra. A to je asi to, čeho bych se pro dnešek držela.

Najděme si dnes chvilku pro sebe

Projděme se bosými nohami venku po zemi, sáhněme si na trávu, obejměme strom …

Propojme se vědomě s naší matkou zemí. Nezapomeňme, Býk je smyslné zemské znamení a toto je výborná forma napojení, uzemnění, meditace. Uvědomme si, jaký je to zázrak, že je naše vlastní tělo součástí toho velkého celku přítomné reality.

Dopřejme si chvilku ticha a jen být a vnímat.

A abych nezapomněla, můžeme se podívat, zda nemáme nějakou planetu či důležitý bod v horoskopu kolem 26° až 29° Býka, Štíra, případně Lva či Vodnáře. V tom případě se nás tyto energie týkají o to více.


Chci odebírat novinky

TUDY do skupiny Astrologie ženské duše