NOVOLUNÍ EXTRA INTENZIVNÍ

Máme tady důležitý den, který zřejmě mnozí z nás vnímají. Vlastně si myslím, že cítíme už více dnů víc než i-n-t-e-n-z-i-v-n-ě . Ano, jak je něco intenzivní, bude v tom mít prsty štíří energie.

Tentokrát je toho trochu víc. Tak si to shrňme.

Dnes, 6.10. 2021 vrcholí v 13:05h novoluní ve Vahách

Jak víme, tak novoluní je den nových začátků. Jenže … také víme, že máme retrográdní Merkur, a to je období, kdy se věci

zpomalují,

brzdí,

schůzky ruší,

záležitosti blokují.

Stačí si jen vzpomenout na velký výpadek v onlinu, co jsme teď měli.

A taky máme stacionární Pluto

Co to konkrétně znamená?

Pluto stojí od 4.10 do 9.10. 2021 v jednom bodě, na 24°18´ v Kozorohu.

Otáčí se z retrogradity a pokud stojí, je dost dobře možné, že se něco může narodit (novoluní) z pomyslného nepohybu a velkého tlaku (retro Pluto).

Když retro planety couvají, záležitosti se zpomalují, když retro planety stojí…. hodně záležitostí v realitě může jakoby stát. A nebo v případě Pluta, máme pocit, že

tlačíme silou,

proces není úplně v lehkosti,

nelze se hnout z místa

jsme pod velkým tlakem,

ale tak nějak víme, že tím musíme projít. Vlastně možná i chceme.

Jak velké porodní bolesti máme, záleží samozřejmě na osobním horoskopu. A je jasné, že i přes novoluní bude muset něco starého a nefunkčního zemřít. Uvnitř nás se odehrávají hluboké vnitřní procesyzměny.

Podívejte se, jestli nemáte na zhruba 22° až 26° Kozoroha, případně Raka, Vah, Berana (a mrkněte v jakém domě) nějakou planetu či důležitý bod, jako třeba osu ASC/DES, MC/IC.

Dobrá, takže máme novoluní, máme, retrográdní Merkur, stacionární Pluto …. tak pokračujeme.

Retrográdní Saturn se zpomaluje

Saturn 6°53´ve Vodnáři od 4h ráno a na 6°52´se stane 10.10.2021 stacionární. Takže v podstatě už stojí i retrográdní Saturn, aby se brzy otočil do přímého chodu. Je jasné, že se mnohým z nás se zvýraznila konkrétní témata.

Stojíme a přitom máme v novoluní začínat nové projekty. Zajímavá situace.
Takže znovu zpátky do horoskopu. Jak to máte se Saturnem? Něco důležitého kolem 4° až 10° Vodnáře? Případně ještě Štíra, Býka či Lva?

Ať už astrologii malinko známe nebo ne, toto se zdá být jako dost důležitý moment. To, pro co se dnes rozhodneme, pro co dnes uděláme byť jen malinkatý krůček, může být zásadní.

Novoluní ve Vahách

Nějaký důležitý bod v momentu novoluní kolem 10° až 15° Vah/Berana?

Jaké nové téma se otevírá? Hmm…. zapomněla jsem podotknout, že tentokrát je s novoluním v konjunkci ještě Mars ve Vahách… no tomu říkám pestrý, malinko vypjatý den.

Novoluní ve Vahách

Samozřejmě, že Váhy jsou hodně orientované na vztahy, partnerství, harmonii. Takže jak se to dnes asi projeví? Nová spolupráce? Partnerství? Zamysleme se každý individuálně, kde to vnímáme a cítíme a udělejme nějaký, byť jen maličký, krok vpřed. Díky retrograditě Merkura se to možná projeví o trochu víc uvnitř nás, ale to nevadí, i vize či plán nebo projekt se počítá.

Jsme v důležitém období, kdy bychom už měli být jakžtakž srovnaní s minulostí, otáčeli jsme se už dlouho. Je nutné nějaké záležitosti opustit, ukončit, dočistitnastavit nově. Vstoupit do následujících dnů silnější o to, co jsme si mohli v posledních týdnech a měsících uvědomit a zpracovat.

Dnešní den vnímám jako den mimořádný, tak si ten přechod ze starého do nového vědomě užijme. A hlavně … využijme jeho potenciál, který tam beze sporu je.


Chci odebírat novinky

TUDY do skupiny Astrologie ženské duše