slunce do vah

LÉTO SKONČILO, SLUNCE SE PŘESOUVÁ DO VAH

Dnes, 22.09.2020 v 15:30h, vstupuje Slunce do Vah a nastává astronomický podzim

Ano, podzimní rovnodennost. Jazýček Vah se dostal do rovnováhy a den i noc jsou stejně dlouhé. Možná i z toho plyne jejich nerozhodnost?

Váhy jsou společenské znamení harmonie a partnerství. Myslím, že oboje se bude v těchto dnech hodit. Snad najdeme cestu, jak tuto energii v našich životech, v této náročné době, využít.

Váhy

Vzdušné, intelektuální znamení orientované na svůj protějšek. Vládce je Venuše. Zrozenci v tomto znamení bývají proto často krásní a sympatičtí. Sami mají smysl pro umění, vše krásné a harmonické.
Zajímají se o mezilidské vztahy a psychologická témata, jsou jim blízká právnická povolání a mají smysl pro spravedlnost. Jsou milé, diplomatické a jsou dobrými vyjednávači a stratégy.

V partnerství se snaží o kompromis. Tady vzniká nebezpečí, že kvůli zachování harmonie potlačí vlastní názor, což může vést ke ztrátě vlastní osobnosti. Na to je třeba si dát pozor a myslím, že je to docela téma dne – nezapomenout kým jsme a co chceme!

podzimní rovnodennost

V poslední době se toho na obloze dělo opravdu víc než dost

Během září se stačil otočit do retrogradity Mars, Jupiter se naopak vrátil do přímého směru a 19.9.2020 nám vrcholilo novoluní.

Merkur ve Vahách kvadrát Pluto/Saturn v Kozorohu, Luna ve Střelci

Už od včera můžeme cítit podráždění a skeptičtí. Ve vzduchu je cítit manipulace, řeší se nějaké zásadní téma a my se můžeme cítit bezmocní. Mysl se začíná orientovat na výkon, tak snad překážky, i když s velkým úsilím, překonáme a něco užitečného se nám podaří vymyslet a vykonat. Lunu máme ve Střelci, tak ta by nám do té husté atmosféry mohla přeci jen nějakou tu naději na lepší zítřky přinést.

T-kvadratura Mars opozice Merkur, na vrcholu Saturn

A vzpomínáte si na období kolem 24.08.2020? Nevím, co přesně se dělo vám, ale vím, že na obloze to slavné nebylo. V tu dobu totiž vrcholila kvadratura Marta a Saturna. A víte co? Budeme to tu mít za pár dní znovu! Akorát, že tentokrát to bude mít ještě větší grády! 23.09.2020 to začne T-kvadraturou retrográdní Mars opozice Merkur, na vrcholu retrográdní Saturn, a do toho jim ještě sekunduje Černá Luna. Velké mentální napětí, které budí neklid a konflikty. Bude to boj.

No a kolem 27.09.2020 zesílí kvadratura Mars/Saturn. Nechci „malovat čerta na zeď“, ale vypadá to na velmi náročné dny. Obzvlášť 27. až 3.10.2020. Buďme tedy následující dny velmi ostražití. Na silnicích zpomalme, nebezpečných sportům se nevystavujme. Zkrátka si buďme vědomi toho, že tyto dny hrozí nehody, pracovní úrazy, konflikty.

Naše akce se mohou konfrontovat s omezeními. Bojová atmosféra se kumuluje. V popředí vévodí urputnost a tvrdé hájení svých ambic. Nikdo se nechce jen tak vzdát.

Silný moment, silné energie. Možná je čas jistým manipulacím vzepřít? I přes nebezpečnost situace se nesmyslným, násilným omezením postavit? Nedovolit ztratit sama sebe?


A pokud budete mít zájem, jste srdečně zváni na zítřejší přednášku o Luně. Proběhne její první část, kterou jsem nazvala Emocionální linie našich předků.

Dne 23.09., v 8:30h ve skupině Astrologie ženské duše.