štír

TAK, A SLUNCE PŘEŠLO DO ZNAMENÍ ŠTÍRA

Dnes, 23.10.2020, v 1h ranní, přešlo Slunce do znamení Štíra

Zaznamenali jsme, že tmy nějak přibylo a dny jsou maličko pochmurnější. Počasí i okolnosti nás nenápadně manipulují k tomu, že se pomalu noříme do větších hloubek sebe sama. Konfrontujeme se více se svým nitrem, ale možná i se strachy a obavami. Ano, magické období tajemného Štíra.

Štír

Znamení vodní, ženské, ale pevné. Znamení smrti a transformace, regenerace. Vládne mu Pluto, nositel vnitřní síly, vůle a vytrvalosti. Ale také planeta krize, kontroly, manipulace, nátlaku a fašismu. Tak snad je podobnost dnešních dnů čistě náhodná (Merkur už je ve Štíru od 28.9.2020).

Štír je znamení intenzivních vášní, silných emocí i sexuality. Je mu blízké vše, kde se jen mihne téma moci a bezmoci. Má nutkavou potřebu vidět pod povrch věcí. Svým rentgenovým zrakem dohlédne až k jádru věci. Jeho intuice ho vede velmi dobře. A proč se mu připisuje ta záhadnost a magičnost? Protože, i když vše prožívá naplno, umí to velice dobře skrývat a umí se ovládat. Neexistuje, aby ukázal, jak to doopravdy má! A to může dost lidí znervózňovat.

Díky svým schopnostem vhledu, intuice a pevnosti můžeme lidi se silně obsazeným Štírem potkat v nejrůznějších oborech. Od detektiva, přes léčitele, psychoanalytika až třeba ve vojenských službách.

A co ještě?

Pokud mě sledujete na mé facebookové stránce nebo jste se mnou ve facebookové skupině, tak už asi víte, že dominanta tohoto roku je ve zpomalování. Ano, stále nějaké překážky, stagnace, a nic nejde podle našich představ.

Já jsem například tento článek měla v úmyslu napsat již včera, ale celý den se natolik zasekával, že to zkrátka nevyšlo. Dokonce i ráno, když jsem chtěla začít psát, tak to zpočátku vůbec nešlo a tak jsem chvíli jen byla. Ale nakonec se prsty po klávesnici přece jen rozeběhly. Jen jsem se usmála a řekla si: „Jasně, retrográdní Merkur!“ Líbí se mi, že když člověk ví, alespoň něco málo o astrologii, nějak lehčeji se dostává do nadhledu.

Pokud se podíváte na obrázek radixu, tak je z něho patrné, že máme hodně planet v zemských znameních (Kozoroh, Býk, Panna). Což ukazuje na jistou přízemnost, praktičnost, věcnost.

Na nebi je stále veselo

Jak jsem již zmínila,  Merkur už nám opět couvá. Otočil se 14.10.2020 a bude couvat až do 3.11.2020 . V tu dobu určitě nepodepisujme žádné důležité smlouvy ohledně koupě auta, bytu, domu, nového zaměstnání. Problémy můžou být na silnicích, na úřadech, na poště, s technikou. Zkrátka, zase to vázne. Víc jsem o retrograditě psala třeba tady. Retrográdní stále zůstává i Mars, Uran a Neptun.

Po zhruba tři čtvrtě roce, kdy byla Černá Luna v Beranu přešla  21.10.2020 do znamení Býka. V tomto znamení zůstane až do 18.07.2021. Tím se velmi zvýrazní téma hodnot, ale i téma sebehodnoty, tělesných potřeb a našich smyslů.

Máme jasno v našich hodnotách?

 Lpíme až příliš na majetku a nebo už tušíme i další rozměry?

Zdůrazní se téma nedostatku a hromadění. Na pořadu dne bude tedy hledání pravých hodnotvlastních potřeb. Je to důležité si tyto potřeby zvědomit i proto, že  dokud toto nemá člověk správně nastavené, tak nemůže vnímat potřeby druhých.


CHCI ODEBÍRAT NOVINKY