DNES VRCHOLÍ ÚPLNĚK VE ZNAMENÍ ŠTÍRA

Dnes,  7. 5.2020, ve 12:45h, vrcholí úplněk ve znamení Štíra

V době úplňku cítíme více tlaky na psychiku, situace bývají víc napnuté až vyhrocené. Psychicky může být toto období více náročné na zvládnutí. A když se k tomu přidá ještě Štír, no tak to je docela intenzivní záležitost.

Štír je o tom, že se děje přerod přes krize, strachy. To, co je někde hluboko ukryto, tak přeš Štíra chtě nechtě vyvěrá (vyhnisá) ven. A že to nemusí být zrovna hezký pohled.

 

Je docela dobře možné, že se můžeme v této době (to období začíná zhruba dva dny před úplňkem a pak ještě chvíli doznívá) setkat s něčím:

co nechceme vidět

projít něčím, co se může dotýkat nějakého našeho citlivého místa

nebo je nám to jinak nepohodlné.

Tento úplněk je propojen s emocemi, dotýká se naší osobní roviny. Buďme si toho vědomi a nenechme se strhnout!

Ale jako vše, i toto je otázkou toho, jak k problému, situaci, člověku přistoupíme. Můžeme se z toho hroutit, ale můžeme to vzít jako výzvu a příležitost ke změně postoje a následně změně situací a života.

Štír je nositel autenticity, nepřikrášlené pravdy, a tak máme šanci zahlédnout vše tak, jak je. Uvědomme si, co je třeba nechat zemřít, co je třeba změnit, co nám brání v tom, jít dál.

Úplněk ve Štíru
Úplněk ve Štíru – Slunce v Býku opozice Luna ve Štíru

 

Využijme tento den pozitivně a chyťme se příležitosti a učiňme změny, které jsou nezbytné.

Je pravda, že se toho momentálně na nebi děje poměrně hodně. Ale o tom třeba jindy.

Teď bych chtěla ještě zodpovědět otázku jedné ženě, která ji dnes položila v astrologickém online kurzu Základní stavební kameny horoskopu, kterého se stále ještě můžete zúčastnit.

Čím je ovlivněno to, že někdo úplněk cítí a někdo ne?

Je to hodně individuální. Určitě hraje roli samotné osobní nastavení, kdy někdo je více senzitivní a jiný méně. Nicméně nejvíce bude úplněk ovlivňovat ty zrozence, jimž padne opozice Slunce v Býku a Luna ve Štíru na jejich planety či hlavní osy v horoskopu.

Dnes se tato opozice odehrává na 18stupni Býka a Štíra, a tak se každý může podívat, jestli v těch místech, plus mínus stupeň, dva nemá nějaké osobní planety či hlavní osy (ASC/DES, MC/IC). Případně se ještě můžete podívat na 18stupeň Lva a Vodnáře, protože tato místa jsou v kvadratuře ke zmíněné opozici Slunce a Luny.