Retrográdní Venuše

PO OBRATU SATURNA SE I VENUŠE OBRACÍ DO RETROGRADITY

O obratu Saturna jsem se už zmínila včera na mé FB stránce Radka Senk v astrologickém vitaastro, a tak jestli jste měli nějaké pocity pozastavení, omezení, nebo jste poslední dny v nějaké formě cítili zpomalení a museli jste vynakládat na vše větší úsilí, mrkněte na video.

Dnes chci říct něco málo o Venuši, protože i ta poslední dny zpomalovala a nyní nastává moment jejího obratu.

13. 5. 2020, kolem 8h ranní, se Venuše obrací do retrográdního směru

V retrograditě zůstane do 24. 6. 2020.

Venuše je nositelkou lásky, harmonie, krásy, umění, her, životních hodnot, financí. Spadá sem radost ze života, ale má důležité slovo i v partnerství. Co se ale děje s Venušanskou energií, když Venuše couvá?

Tato doba přeje vracení se do minulosti.

Může se stát, že se začnou objevovat lidé z minulosti, které jsme třeba dlouho neviděli a nebo třeba bývalí partneři, se kterými si možná máme ještě něco dočistit, dovysvětlit, dokončit. Pokud se tedy ve dveřích objeví „stará láska“, zamysleme se, jestli neexistuje nějaké téma k dořešení. Těžko budeme hledat, na podobné výzvy, lepší období než zrovna v tyto dny. Dovolme si mít čisto.

Musím se usmívat, protože je to pár dnů, co jsem se bavila s jednou mladou slečnou. Ona má tento týden nastoupit po dlouhé době zpět do posledního ročníku základní školy a mají propojit dvě třídy. Jenže ty dvě třídy mezi sebou nemají vůbec hezké vztahy. No, milá zlatá, nebudu Tě jmenovat, ale tohle je výzva.Máte šanci vztahy urovnat, pokusit se o smíření. Tak držím palce.

Blíženci jsou právě o základním vzdělání, komunikaci, pohybu a tak je zajímavé, jak krásně to vyšlo, že se zrovna v tomto období, počínající se retrogradity Venuše v Blížencích, mají opět po delší době spolužáci vidět.

Díky Blížencům je to i dobré období na urovnání vztahů se sourozenci či sousedy.

A celkově je to dobrá doba na to, udělat si pořádek v otázkách svých hodnot, které si právě přes vztahy můžeme lépe odzrcadlit.

Retrográdní Venuše

A čeho bychom se měli zejména vyvarovat?

Nedoporučuji se v této době seznamovat za účelem vztahu a určitě se  vyvarujte v období retrográdní Venuše  uzavírání manželského svazku. Mohlo by se stát, že časem jeden ze svatebčanů ze svazku vycouvá.

Navíc je aktuálně Venuše kvadrát Neptun a to je období, kdy si rádi dáváme na oči růžové brýle. Takový vztah může provázet nějaká nejasnost, a jednoho dne bychom mohli zjistit, že realita neodpovídá tomu, co jsme chtěli vidět.

Pro změnu na úrovni krásy bych asi vybrala vhodnější termín, a co se finančních záležitostí týče, také bych byla v tuto dobu více opatrnější.