MERKUR VSTUPUJE DO BÝKA A MY DO MYTÍ VLASŮ

To, že se Pluto včera dostal do retrogradity a momentálně z našeho pohledu „couvá“, jsem se již zmínila na mé FB stránce zrovínka TADY, tak pokud chcete, mrkněte.

Pluto je pomalá planeta s velkou intenzitou a opravdovostí. Působí hluboce do psychiky, takže myslím, že to více či méně cítíme, a ješte pocítíme, všichni. Každý dle vlastního nastavení v horoskopu.

Bude couvat do 4.10.2020. Je to silná doba a jisté věci se budou měnit nevratně. Ale o tom dnešní článek psát nechci.

Dnes budu psát o úplně obyčejné záležitosti, jako je mytí vlasů.

Ono nám to docela dobře zapadá i do toho, že Merkur dnes, krátce před devátou večer, vstoupí do Býka. A my už přeci víme, že Merkur je o myšlení, Býk je i o krásnu, a že vlasy jsou hodně pod vlivem Venuše, která právě Býkovi vládne. A Merkur v Býku používá „selský rozum“, tak proč vlastně ne ?

Mytí vlasů bez chemie

Musím říct, že než jsem došla k tomuto mytí vlasů, uteklo hodně vody. Dlouhou dobu jsem se snažila najít něco rostlinného, ale ať jsem zkoušela, co jsem zkoušela, nikdy to nedopadlo tak, abych u toho chtěla zůstat.

Mám rovné, jemné, delší vlasy. V době hledání „přírodního šamponu“ byly moje vlasy hodně dlouhé, a to znamenalo, že jsem nehledala pouze něco, čím vlasy umýt. Muselo to zároveň mít vlastnosti kondicioneru. Moje vlasy se totiž lehce zacuchají a pak místo rozčesání, dochází k poškození až potrhání vlasu. A to je přesně to, co nechci.

Nikdy jsem si nemohla umýt vlasy jen šamponem. Pokud nebyl po ruce kondicioner, nešla jsem do mytí vlasů raději vůbec.

Když už jsem opravdu prošla všemi „zaručenými přírodními cestami“ k umytým vlasům, skončila jsem…. hádejte kde?

No, jasně! U cesty živočišné! Jak taky jinak … „Odříkaného chleba největší krajíc“.

Tak jo, myslím, že když jsem se před deseti lety smířila s tím, že, v duchu přirozené stravy, koupím mrazák na maso pro moje masožravá zvířata (já, která už tenkrát neměla v domácnosti přes deset let nic živočišného….), tak tuhle banalitu dám s přehledem.

Možná už tušíte? Ehmm… ano, je to  VAJÍČKO, lépe řečeno ŽLOUTEK!

Možná víte, možná nevíte, ale jsou lidé, co si myjí vlasy různými způsoby a prostředky. Já si posledních 6 let myji vlasy žloutkem.

Pokud jste podobný ročník jako já nebo starší, tak si možná pamatujete, že jsme v dětství měli na vaně nejčastěji dva šampony – březový a žloutkový. Jak jednoduché to dřív bylo ♥.

A proč se žloutek osvědčil?

Právě z těch dvou důležitých důvodů. Vlasy se díky lecitinu (emulgátor, který rozpouští tuk) nejen hezky umyjí, ale zároveň se potáhnou jemně proteinovým filmem.

Odborníci na vlasy odpustí, vezmu to hodně laicky a zjednodušeně.

Vlas se skládá z  šupin, kdy jedna překrývá druhou. Tmel, který je vzájemně spojuje se skládá z proteinů a lipidů. Domnívám se, že vlas, díky častému mytí horkou vodou, fénováním, česáním a další manipulací, postupně ztrácí právě tento proteinový tmel a dochází k narušení vlasu. Protein ze žloutku strukturu vlasu doplní, a ty se pak krásně rozčešou a vrací se jim lesk a pružnost.

mytí vlasů žlutkem

 

Postup mytí vlasů žloutkem

Nehledejte v tomto mytí žádnou vědu.  Spíš naopak. Shledávám to jednodušší než dřív, kdy jsem dvakrát myla šamponem a ještě jednou kondicionerem.

do kelímku dám jeden žloutek (vyzkoušejte individuálně, možná budete potřebovat dva)

 přidám trochu vody a rozmíchám

 klasicky opláchnu vlasy nejprve vodou

a pak „šampon“ postupně vnáším do mokrých vlasů, především ke kořínkům

Trošku to možná připomíná masáž, ale prakticky je to o tom, že tak dlouho vtírám a roztírám žloutek s vodou do vlasů, až se vlasy postupně uvolňují a začínají klouzat po prstech. Pak už jen stačí pořádně opláchnout.

Oplachuji opravdu pečlivě a pozor na teplotu vody. Může se stát, že se žloutkem nanesete zbytek bílku. Pokud bude voda horká, bílek se samozřejmě zdrcne. Osobně si dávám pozor na to, abych měla opravdu čistý žloutek, ale pokud se to stane, tak to prostě vyčešete.

Snad jsem vše napsala dostatečně srozumitelně a budu ráda, když mi přijdete, na mou FB stránku, napsat, jak se dílo podařilo. Pokud budete mít potřebu, můžete zkusit kápnout do šamponu kapku essenciálního oleje pro vůni a nebo třeba přimíchat bylinky. Fantazii a kreativitě se meze nekladou ♥.

A ještě jedna maličkost, která se možná nezdá podstatná, ale já už se xkrát přesvědčila o tom, že je velmi podstatná

Pokud můžete, nemyjte si vlasy v době, kdy se Luna nachází ve vodních znameních (Rak, Štír, Ryby) – v té době jsou vlasy jakoby těžké, splihlé, tvoří se častěji lupy, no prostě nic moc

Pokud můžete, vyberte si období, kdy se Luna nachází ve Lvu nebo v Panně


Chcete se zúčastnit mého astrologického kurzu pro začátečníky “Základní stavební kameny v horoskopu”, který proběhne 4. 5. 2020? Stále můžete vstoupit. Podívejte se ZDE na bližší informace.

Pokud učiníte objednávku do 27.4. zařadím vás do slosování o bonus půl hodinové konzultace zdarma.