uplněk a panna

SLUNCE PŘECHÁZÍ KRÁTCE PO ÚPLŇKU

Dnešní vyvrcholení úplňku na posledním stupni Vodnáře nám přináší významný den

Ale pojďme si to maličko rozebrat.

Uran – vládce Vodnáře (kde úplněk právě probíhá)

Uran zrovínka stojí. Otáčí se na 14°47´Býka do retrogradity. Bude zdánlivě couvat, a i my cítíme potřebu se zastavit (nebo jsme nuceni) a prohlédnout si ještě něco z minulosti. Jeho působení cítíme silně, protože než se rozpohybuje, chvíli to trvá, minimálně do konce srpna.
Citelně tento moment pocítí především ti, kdo mají nějakou důležitou planetu či bod na zhruba 13° – 16° Býka, případně Štíra, Vodnáře a Lva.
Jde o Uran, takže se může jednat o přehodnocování či přenastavování svých vizíplánů do budoucna propojenou se svobodounezávislostí.

Ale vzhledem k tomu, že máme teď retrográdní Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto, myslím, že nakonec se jedná o období celkové revize a uvědomění si, co ještě ano, a co už určitě ne, co jsme přehlédli a co je třeba dodělat či změnit.

Úplněk ve Vodnáři

Úplněk vrcholí dnes, ve 14:02h a krátce před půlnocí se Slunce přesune do znamení Panny

Panně vládne Merkur, ten je spolu s Martem v Panně příznivě navázán trigonem právě na Uran v Býku. Moment nových myšlenekakcí, které povedou k revolučním změnám? Hmm… necháme se překvapit.

Znamení Panny

Panna je o úklidu, čistotě, hygieně. Sklízet a uklízet to, co jsme zaseli. Připravit se na krušnější dny. Chopit se svých povinností. Šetřit svoji energií a hlídat si zdraví.

Tak nám všem přeji krásné uvnitřnění a  především úklid v nás, který se následně bude moci projevit vně nás