NOVOLUNÍ V RAKU

Blíží se období vhodné pro nové začátky. Novoluní. Tentokrát nás čeká novoluní obarveno silně emocemi.

Vrcholí ve středu, 29.06.2022 od 4:50h na 7°22´Raka. Ale už teď můžeme jeho energie vnímat.

Znamení Raka je zvýrazněno

V Raku máme Slunce, Lunu, Černou Lunu, ASC. Luna, která přirozeně v Raku vládne a je tam silná je ještě vládce ASC.

Novoluní v Raku

A o čem je Rak?

Rak je o ženské stránce v nás, o emocích, cítění, vnímavosti, intuici.

Ale také o péči, matce, mateřství, rodině a jejím zabezpečení, o vlastnictví.

O našem naladění, našem nitru, duši, kořenech a minulosti.

Co zvýrazní Černá Luna?

Jak jsem již zmínila, novoluní probíhá tentokrát v doprovodu Černé Luny. Vnímám ji jako jistý stín, odvrácenou tvář. Díky ní:

Může dojít k zesílení  našich nejistot a strachů právě v té oblasti Račích témat.

Mohou se zaktivovat emoce spojené s traumaty rodové linie, našich kořenů, našich předků, domova.

Můžeme řešit problematické vazby s blízkými lidmi, s příbuznými, s rodinou.

A Neptun to celé posvětí

Neptun stojí, obrací se do retrogradity. Nabízí se nám tady prostor pro objevení zasunutých témat. Těch, která se mohou táhnout naším rodem již dlouho a my je na různé úrovni vnímáme a žijeme.

Je čas otočit se do minulosti a ponořit se do hlubších vrstev naší psychiky. Navnímat se na to, co objevíme. Pokusit se dostat to, do takového stavu, jak jen je to v tu danou dobu možné.

Samozřejmě se může objevit zraněné vnitřní dítě. Můžou se objevit různé věci z minulosti, často nedořešené. Možná jsme něco neviděli reálně nebo jsme něco nevyhodnotili správně.

Šance pro růst

Už je asi jasné, že to je opravdu emocionálně náročné období, které ale stojí za to projít. Je to šance posunout se ve svém vnitřním životě dál. Naši duchovní práci můžeme podpořit jógou, dechovým cvičením, pobytem v přírodě, plaváním.

Nebo můžeme podstoupit nějaké terapie, regrese, meditace, dovolit si chvilku jen tak být. Klid a samotu. Uvolnit se, pročistit co se dá a nastavit nějaké záležitosti nově.

Nejen Neptun bude couvat

Vzhledem k tomu, že už nám nějakou dobu couvá i Pluto a Saturn, jen se tyto procesy zintenzivní a procesy budou značně transformační.

Rak je ženské, pasivní znamení, takže nečekejme, že tyto vnitřní pochody budou zvenku hned zřejmé. Ale nenechme se zmást, jedná se o znamení kardinální a to si umí jít za tím, co chce. I když svým způsobem.

Retrográdní planety po nás obecně chtějí, abychom se více věnovali našemu nitru a zapracovali na našem duševním vývoji.

Neptun je planeta kolektivního nevědomí, takže ve spojení s novoluním a Černou Lunou v Raku, jde opravdu do velkých psychických vrstev.

Do jisté míry nám to může pomoci ustát Merkur v Blížencích, protože to je bod, kde se můžeme přeci jenom opřít o svou logiku. Nicméně i ten je díky umístění ve 12.domě také spojen s kolektivním nevědomím a chaosem bez řádu a hranic.

Takže bych pro tentokrát věřila vyššímu vedení. Věřit tomu, co nás přesahuje a nad čím nemáme a ani nemůžeme mít kontrolu.

Už jste mrkli do svých horoskopů?

Nezapomeňte se podívat do svých horoskopů, do jaké životní oblasti vám toto novoluní v Raku působí. Kde je pro vás důležitý ten nový začátek.

Pokud nevíte, jak na to, můžete si TADY stáhnout můj minikurz ZDARMA. Najdete tam celý video návod, jak na to. Nenechte se zmást, že je v názvu „úplněk“. Návod krásně použijete pro jakoukoliv důležitou událost na nebi.

Podívejte se, do jakého domu vám novoluní padá a můžete se také podívat, zda nemáte nějakou planetu či důležitý bod právě na 5° až 10° Raka, případně Kozoroha, Berana či Vah. Jestli tam nějaké planety máte, o to intenzivnější pro vás bude.

Pak se můžete podívat, kam vám spadá Neptun v Rybách, který je na 25°26´ – a nezapomeňte se podívat, zda nemáte kolem 23° až 29° Ryb, případně Panny, Blížence či Střelce nějakou planetu či důležitý bod.

V tom domě, kde je Neptun může být chvilku rozmlženo, protože Neptun je nositel jistého chaosu, neostrosti a mlžení.

Nedělejme hned konečné závěry. Neptun bude po novoluní na stejném bodě ještě zhruba týden. Dejme mu čas, než se rozhýbe. Tak jako tak budeme mít ještě hodně času, couvat bude do začátku prosince. Zatím jen vnímejme, protože logikou tentokrát mnoho nezmůžeme.

Navíc je celé toto představení pod kvadrátem Jupitera a ten má tendence k přehánění.


Chci odebírat novinky

Chci zjistit, do jaké životní oblasti mi působí úplněk