slunovrat rak

SLUNOVRAT V TICHU

Od 21.06.2021 je Slunce v Raku, nastává letní slunovrat

Možná jste si všimli jiné atmosféry posledních dní. Jakoby se svět skoro zastavil. Co se nezastavilo samo, bylo zastaveno horkem. Také máte v nějaké části svého života ticho?

Je to opravdu zvláštní období. Samozřejmě, že většina z nás ví, že dnes máme letní slunovrat. Slunovrat je spojen nejen s různými rituály a slavnostmi, ale také je to období, kdy se Slunce přesouvá do znamení Raka. Tentokrát se tak stalo v 5:32h ráno. Máme nejdelší den v roce.

Ale proč je ten moment zastavení až tak cítit?

Pokud sledujete moje články na Blogu či videa na FB či YouTube, tak víte, že se v době retrogradity planet běžně děje jisté zpomalení. Aktuálně couvá Pluto, Saturn, Merkur a včera se otočil do retrogradity i Jupiter. Ale… aby toho nebylo málo. Máme tu ještě pár drobností, které tento stav, jistého ochromení a překážek v realitě, umocňují.

rak slunovratJe celkem logické, že když se planeta otáčí, tak se nejprve na své dráze zpomaluje, poté se otáčí na místě a pak potřebuje dle svého charakteru nějaký čas na rozjezd. No, a nám se tu sešlo to, že se zastavil Jupiter, aby se otočil do retrogradity a zároveň se zastavuje Merkur, aby se do dvou dnů otočil do přímého směru. Prakticky to vypadá tak, že obě planety se zastavují téměř ve stejném okamžiku, a je to znát.

A nezapomeňme, že Slunce přešlo ze vzdušného, pohyblivého Blížence do vodního, citlivého znamení Raka. Tam je už nějakou dobu i Venuše.  A i druhé světlo – Luna kráčí vodním, hlubokým znamením Štíra.

City a emoce přede mnou, city a emoce za mnou…

Myslím, že tu máme další dny prostor pro ještě hlubší vnitřní vhledy. Díky blížícímu se úplňku můžeme být pod větším tlakem. Pokud jsme ho nestačili zaznamenat již před pár dny, při posledním zpřesnění kvadrátu Urana a Saturna, který nás celý rok provází. Tato kvadratura je o napětí mezi novým a starým řádem, svobodou a omezením.

Co dělat?

Stále je dobré období na to, podívat se do minulosti a hlouběji do svého nitra. Pokud možno strhat nánosy a masky.

do nitra

Co ve svém životě chceme a co již nikoli?

Jaké máme potřeby?

Jak chceme pokračovat dál?

Nacházíme se ve fázi plánování a je to tak v pořádku. Potřebujeme nějaký čas na to, aby v nás naše myšlenky dozrály. Abychom se pak mohli zodpovědně rozhodnout.

A stále ještě platí… pokud nemusíte, nepodepisujte smlouvy, nekupujte domy, auta, ale ani počítače, mobily. Počkejte s tím ještě pár dní, než se Merkur trochu rozejde.


Chci odebírat novinky

Do skupiny Astrologie ženské duše TUDY