úplněk v Blížencích

ZVÝRAZNĚNÝ INTELEKT V DOBĚ ÚPLŇKU

A opět se nám mění energie. Pokud už jsme značně unavení, tak si to nevyčítejme a dopřejme tělu více spánku. Ono to není úplně hračka tím vším procházet.

Od čeho k čemu přecházíme aktuálně teď?

V neděli došlo k otočení Neptunu do přímého směru. Asi si říkáte, proč teď píšu o neděli. No je to proto, že Neptun je tak pomalá planeta, že i když se otočil v neděli, tak to prakticky, při jeho rychlosti (spíše pomalosti), nehraje ale vůbec žádnou roli.

Neptun už týden stojí na 22°38´ Ryb. A ještě tam zhruba 14 dní stát bude, než se trochu hne. Toto postavení nám malinko rozmlžuje realitu. Tak jestli se vám „náhodou“ zdá, že se momentálně nacházíte ve zvláštním, nejasném, těžko definovatelném stavu, v jakési otupělosti, pak to bude Neptunem. Ano, Neptun v Rybách je hodně soucitný, duchovní, vnímavý …. ale když to stojí, tak to stojí! Pár dní to tak prostě bude, než se začneme z chaosu a neurčitosti vynořovat.

Mrkněte se, v jaké životní oblasti vám to takto zamlžuje, kde můžete mít klamné představy, kde nechcete sundat růžové brýle. Kde se možná cítíte tak trochu jako na vodě, nestabilně, v nejistotě …. . Jedná se zhruba o 19° až 26° Ryb.

Že nevíte, čeho se chytnout? Chyťte se Merkura!

Kotva (nebo alespoň kotvička) už nám ale běží naproti prostřednictvím Merkura. Ten v noci přešel ze Střelce do klidnějšího a rozvážnějšího Kozoroha. Více vážíme slova, lépe se umíme soustředit na praktickou stránku věci.

Myšlení je v Kozorohu pomalejší, ale o to festovnější. Dává schopnost vážně přemýšlet o zacílení naší mysli. Je konzervativnější, zodpovědnější a volí raději ověřené postupy.

Dodává na cílevědomosti a má větší smysl pro realitu. Můžeme se více soustředit na organizační záležitosti a na všechno, co potřebuje svůj klid a řád.

Zkrátka zemské znamení, které stojí nohami na zemi. Možná nedělá srandičky, ale za to se na něj můžeme spolehnout, když je nám ouvej.

Úplněk v Blížencích za doprovodu rázné energie

Zároveň už nabíháme do energie úplňku, jehož vrchol proběhne ve čtvrtek, 8.12.2022 v 05:08h ráno. Tento úplněk je hodně o intelektu protože proběhne na 16°01´Blíženců. Takže se tu jen podtrhuje to, že bude zvýrazněna složka myšlení, komunikace, studium.

Blížencům a tudíž i tomuto úplňku vládne právě Merkur. Blíženci jsou vzdušné a proměnlivé znamení. Dodávají zvídavost, komunikativnost, lačnost po informacích a jejich výměně s ostatními. Mentální i fyzický pohyb.

Nicméně, v tomto Blíženeckém úplňku je skryta agrese. A to proto, že Mars je v přesné konjunkci s Lunou, což znamená, že je i v přesné opozici na Slunce.

Úplněk v Blížencích

Úplněk je sám o sobě obdobím plným napětí a vnitřního pocitu tlaku, díky Marsu se přidává ostrá dynamika a impulzivita. Můžeme zacítit odvahu a chtít v komunikaci prosadit svůj názor, za kterým si stojíme.

Slunce ve Střelci je o naší pravdě, morálce a o spravedlnosti. A je určitě správné stát si za svým spravedlivým rozhodnutím. Ale i tak je třeba mít na paměti, že dnes a zítra je lepší se ve verbálním projevu mírnit a připomínat si právě bojovnost aktuální, úplňkové energie.

Lidé můžou být již značně podráždění, je na ně toho dost a velká část z nich je frustrovaná z nespravedlností a nejasností, které kolem sebe vnímají.

Tak v tyto dny, pokud možno, uberme a počkejme, až úplněk malinko poleví.

Zatím se můžete podívat, do jaké životní oblasti vám úplněk padá. Jedná se zhruba o 14° až 19° Blíženců. Ale můžete se podívat i do Střelce, Panny nebo Ryb, zda na těchto místech nemáte nějaký důležitý bod či planetu. Pokud nevíte jak na to, může vám pomoci videonávod: Zjisti, do jaké životní oblasti ti působí (nejen) úplněk.


Chci odebírat novinky

Chci zjistit, do jaké životní oblasti mi působí úplněk

Zjisti, do jaké životní oblasti ti působí úplněk